شرکت مرسا تجارت مانا

Mersa Trading Co

سنگ های قیمتی

تصاویر

۱۳۹۸/۱۲/۱۳
504

هنری که از دل سنگ برمی‌خیزد

سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی خراسان جنوبی

استان پهناور خراسان جنوبى ،به دليل تنوع زمين شناختى نشات گرفته از رخداد هاى مختلف زمين ساختى ،محل ظهور و پيدايش بسيارى از مجموعه کانى هاى ارزشمند است که تعداد اندکى از آنها مورد بررسى و شناسايى قرار گرفته اند. ۱۳۹ واحد معدن سنگ تزیئنی در استان خراسان جنوبی وجود دارد که از این تعداد ۱۱۳ معدن دارای پروانه بهره برداری و تعداد ۲۶ مورد دارای گواهینامه کشف است. این معادن در شهرستانهای نهبندان، قاین، درمیان، طبس، بیرجند، سربیشه، خوسف، بشرویه و زیر کوه قرار دارند.

تنوع سنگ‌های قیمتی در خراسان‌جنوبی آنقدر زیاد است که آن را تبدیل به سرزمین سنگ‌های قیمتی کرده است. بر اساس آمارها تاکنون بیش از ۵۰ نوع سنگ قیمتی و نیمه قیمتی در استان شناسایی شده که میزان ذخیره این سنگ‌ها حدود ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تن برآورد شده است.

سنگ های تزیئنی استان شامل گرانیت، مرمریت، مرمر، تراورتن و سنگ چینی است که در داخل بیشتر به استان های مشهد و اصفهان و نمونه صادرات خارجی آن به کشور های اروپایی صادر می شود.

یکی از آن موارد سنگ عقیق است که به رنگ های متنوعی مانند قرمز، قرمز مایل به قهوه ای، جگری، زرد، کبود (آبی)، سیاه، سبز، خاکستری و خرمایی یافت می شود .عقیق دارای گونه های متنوعی نیز است مانند عقیق یمنی، عقیق خراسانی، عقیق باباقوری، عقیق شجری، عقیق سلیمانی. از دیر باز قبایل و ملل کهن جهان، عقیق را سنگ مقدسی می دانستند و از خود دور نمی کردند و بر این اعتقاد بودند که محافظت کننده در برابر حوادث و بلایا است. و برای افزایش درآمد، رونق کسب و کار و آسان شدن کارها بسیار مفید است. 
خوسف یکی از شهرستان‌ها با ظرفیت بالا است که انواع سنگ‌های تزیینی و انواع عقیق ‌در آن به وفور پیدا می‌شود و بهترین سنگ‌های تزیینی و انواع عقیق‌های قرمز، سلیمانی و شجر در منطقه وجود دارد.
سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی یکی از ظرفیت‌های غنی و کمتر دیده شده‌ای است که اگر به آن بها داده شود می‌تواند چرخ اقتصاد را به رونق درآورد.

شرکت بازرگانی مرسا تجارت مانا با کادری توانا و مجرب و با بسترسازی مناسب برای مشتریان خود، زمینه جذب مشتری و فروش انواع سنگ های قیمتی اعم از عقیق، فیروزه و ... را فراهم آورده است و می تواند پاسخگوی نیازهای مشتریان باشد. هدف ما توسعه و کمک به چرخه اقتصادی با ارائه انواع محصولات می باشد.

 

برای سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

سفارش و مشاوره

به این مطلب امتیاز دهید.

اشتراک گذاری